Szyjemy maseczki i kombinezony

W życiu już tak czasem bywa, że los zsyła nam niespodzianki. Nam niestety na starcie naszej fundacyjnej przygody zesłał nie małego przeciwnika, bo pandemię COVID-19. Chyba wiedział, że w przepastnych czeluściach naszych domów ukrywamy całkiem niezłe maszyny do szycia, a i nie małe krawieckie talenty (to wydało  się nieco później i dało nam wiele radości).

I tak zaczęła się nasze praca na drugiej i trzeciej zmianie. Uszyliśmy w sumie ponad 1300 maseczek i rozdaliśmy bezpłatnie mieszkańcom gmin Sośnicowice i Rudziniec.  Nie chronią one przed koronawirusem, bo takie możliwości mają tylko maseczki z odpowiednimi atestami,  ale ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed naszymi wydzielinami oraz uniemożliwienie nam zbyt częstego dotykania twarzy. I co ważne, pojawiły się dużo szybciej w domach naszych sąsiadów, niż sprowadzone do sklepów. 

A skąd kombinezony dla medyków? Ano ze współpracy:)

Fundacja UNIKUM w Rudna dzięki darczyńcom weszła w posiadanie tkaniny do szycia kombinezonów jednorazowych,  poszukiwała więc krawcowych, o wolnych mocach przerobowych. My mieliśmy jeszcze trochę mocy w postaci rąk i maszyny do szycia naszej Marzeny i jej cudownej rodziny, nie posiadając jednocześnie flizeliny niezbędnej do szycia kombinezonów jednorazowych. I tak jedni szukali, drudzy się zgłosili. Historia może krótka, ale jakże optymistycznie zakończona. 

KAMPANIA KILOMETRY DOBRA

Kilometry Dobra to coroczna, dobroczynna kampania zapoczątkowana w 2013 r. Jej celem jest zbiórka funduszy na rozwój organizacji uczestniczących w kampanii oraz pomoc ich podopiecznym. Od 7 lat Kilometry Dobra przyciągają grono darczyńców i łączą coraz większą liczbę miast  w Polsce, jak i zagranicą. 

Data naszego powstania to 10 luty 2020 r. Zbiegła się z uruchomieniem 7. Edycji ogólnopolskiej kampanii. To musi być szczęśliwy znak 😊 . 

Jeśli możesz i chcesz wesprzeć nasze działania, będziemy bardzo wdzięczni za każdą poświęconą złotówkę i dajemy słowo honoru, że nie zostanie ona zmarnowana. 

Dobro mierzone kilometrami wraca, a 44 zł to 1 metr podarowanego dobra. Dziękujemy 😊